Masaż

Rehabilitacja

Relaks

Fizykoterapia | Zabrze

Fizykoterapia, Zabrze. Fizykoterapia to jedna z form fizjoterapii, w której wykorzystuje się różnego rodzaju bodźce fizykalne. Działanie lecznicze uzyskujemy stosując czynniki fizyczne takie jak światło, ciepło, zimno, prąd, fale akustyczne i ultradźwiękowe, ciśnienie statyczne i dynamiczne wody. Fizykoterapia to jednym słowem szereg zabiegów wspomagających i uzupełniających rehabilitację ruchową.
Fizykoterapia stosowana jest w celach rehabilitacyjnych, leczniczych lub zapobiegawczych, a systematyczne korzystanie z zabiegów fizykoterapeutycznych bardzo korzystnie wpływa na pracę organizmu. Fizykoterapia prowadzona po wszelkiego rodzaju urazach, zabiegach ortopedycznych czy też chirurgicznych zwalcza objawy bólowe, zmniejsza stany zapalne oraz przyspiesza regenerację tkanek.

W naszym Centrum dysponujemy nowoczesnym sprzętem, który umożliwia wykonywanie szeregu zabiegów z zakresu fizykoterapii, posiadającego szerokie spektrum zastosowania, co z kolei pozwala nam na indywidualne podejście do problemu każdego naszego Pacjenta.